Przydatne informacje

Ceny biletów

Ceny biletów od 16.01.2015- dostępne w  ALTERSKLEPIE oraz w punktach TicketPro i eBilet.

Karnety

 • Karnet 4-dniowy - 550 PLN
 • Karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 630 PLN
 • Karnet weekendowy - 350 PLN
 • Bilety jednodniowe - 207 PLN

Bilety dla dzieci

Od 3 do 12 roku życia - 50% ceny.

 • karnet 4-dniowy - 275 PLN
 • karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 315 PLN
 • karnet weekendowy - 175 PLN
 • bilety jednodniowe - 103 PLN

Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Rekomendujemy zakup biletów tylko w oficjalnych źródłach sprzedaży. Zakup biletu poza siecią oficjalnych punktów sprzedaży rodzi ryzyko nabycia biletu nieautentycznego i w związku z tym ryzyko odmowy wejścia na Imprezę osoby legitymującej się takim biletem.

do góry

Dojazd

Z Gdyni i Trójmiasta na festiwal

Bezpłatne autobusy

Kursują wahadłowo co kilka minut od dworca Gdynia Główna do lotniska Gdynia-Kosakowo (przystanek Wąwóz Ostrowicki, od ul. Zielonej). Linią Open'er Festival pojechać można na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski.

Dojazd autobusami miejskimi

 • Do wejścia głównego dla pieszych od strony ul. Zielonej: 109, 209, N10 (przyst. Wąwóz Ostrowicki);
 • Do bramy od strony Kosakowa, ul. Wiejskiej: 105, 146, N40 (przyst. Kosakowo).

Obowiązują bilety ZKM Gdynia.

SKM - Szybka Kolej Miejska

SKM - Szybka Kolej Miejska dowozi pasażerów w regionie pomiędzy stacjami Tczew i Słupsk Dzieci w wieku do lat 4 w trakcie przejazdu SKM muszą posiadać tzw. bilety zerowe w cenie 0,00 zł, które opiekun może pobrać z kas SKM w dowolnej liczbie.

Dojazd do Gdyni

Autobusy

Połączenia krajowe obsługuje Polski Bus (przykładowa trasa Warszawa - Gdańsk - 4:55, cena biletu: 45 zł w jedną stronę), regionalne - PKS.

Taksówki

Na terenie festiwalu nie będzie postoju taksówek, ale taksówką można wjechać:

 • od strony ulicy Zielonej do skrzyżowania Płk Dąbka / Zielona
 • na teren festiwalu głównym wjazdem samochodowym od strony ulicy Wiejskiej (Kosakowo)
do góry

Parking

PARKING DLA OSÓB ZAKWATEROWANYCH NA POLU NAMIOTOWYM

Wjazd na parking znajduje się od ulicy Zielonej.

Jest to parking płatny, dozorowany, niestrzeżony. Opłata wynosi 20 zł za każdy wjazd, czyli samochód zostawiony na parkingu bez wyjeżdżania przez cały festiwal to koszt tylko 20 zł. Parking jest czynny całodobowo od 1 lipca od godziny 12:00 do 6 lipca do godziny 16:00.

PARKING DLA POZOSTAŁYCH FESTIWALOWICZÓW

Znajduje się od strony Kosakowa od ulicy Wiejskiej (niestrzeżony, płatny). Tu również można bezpłatnie zostawić rower w wyznaczonych do tego celu miejscach. Parking jest czynny od 15:00 każdego dnia festiwalu i jest płatny 20 PLN za każdy wjazd.

W RAZIE OBFITYCH OPADÓW

Uprzejmie prosimy o pozostawienie samochodów na parkingach w centrum miasta i korzystanie z bezpłatnych autobusów festiwalowych. Możliwości parkowania na terenie w złych warunkach pogodowych będą bardzo ograniczone.

do góry

Camping

Dla posiadaczy karnetu 4-dniowego z polem:

Od 30 czerwca 2015, godz. 12:00 do 5 lipca, godz. 14:00.

Dla posiadaczy karnetu 2-dniowego z polem:

Od 3 lipca, godz. 12:00 do 5 lipca, godz. 14:00.

Uwaga:

Od strony wjazdu na parking dla publiczności przy ul. Wiejskiej (Kosakowo) NIE MA PRZEJŚCIA na pole namiotowe i przedstawienia teatralne. W celu dotarcia na pole namiotowe oraz  przedstawienia teatralne prosimy wchodzić wejściem dla pieszych od strony ul. Zielonej.

Campery

Osobom, które chcą przyjechać na festiwal camperem lub przyczepą, udostępniamy specjalną przestrzeń. Opłata za ustawienie campera/przyczepy na tym terenie oraz dostęp do prądu zostanie podana wkrótce. Wszystkie osoby nocujące w camperze muszą mieć karnety z polem namiotowym.  Maksymalnie w camperze/przyczepie może zatrzymać się 8 osób.

Wyjazd z parkingu dla camperów w czasie wzmożonego ruchu autobusowego po zakończeniu występów na Open'er Stage i na koniec każdego dnia festiwalu będzie regulowany przez przedstawicieli Alter Art i ochronę festiwalu według potrzeb obsługi pasażerów autobusów. Prosimy pasażerów i kierowców camperów o cierpliwość i zaplanowanie wyjazdu po rozładowaniu ruchu autobusów. Dziękujemy za wyrozumiałość.

do góry

Na terenie festiwalu

PAMIĘTAJ

Uczestnik imprezy jest zobowiązany stosować się do postanowień Regulaminu Festiwalu, którego pełna treść jest dostępna na stronie internetowej www.opener.pl, w aplikacji mobilnej oraz na terenie festiwalu w punktach informacyjnych. Tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące naszego festiwalu.

Teren festiwalu jest otwarty od 15:00 do 4:00.

PRZYJAZD

Informacje dotyczące ewentualnych utrudnień w ruchu, planowanych remontów drogowych i objazdów będziemy zamieszczać na naszej stronie www.opener.pl  oraz w aplikacji mobilnej. Warto też odwiedzać stronę www.zdiz.gdynia.pl.

INFORMACJE DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH INWALIDZKICH

Przy głównych scenach są zbudowane platformy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z widokiem na sceny. Specjalnie wyznaczeni wolontariusze pomogą wszystkim zainteresowanym na nie dotrzeć.

NIE ZABIERAJ NA TEREN FESTIWALU

 • Aparatów cyfrowych z zoomem optycznym powyżej 6x
 • Sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. z wymienną optyką
 • Parasolek ze spiczastym zakończeniem
 • Niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.)
 • Alkoholu, narkotyków, etc.
Szczegółowa lista przedmiotów zabronionych na terenie festiwalu znajduje się w Regulaminie.

TOALETY I UMYWALKI

Na terenie festiwalu będą dostępne toalety i umywalki. Na terenie pola namiotowego znajdują się kabiny prysznicowe, toalety i umywalki.

WYMIANA BILETÓW NA OPASKI

Bilety jednodniowe oraz karnety dwudniowe i czterodniowe podlegają wymianie na identyfikatory w formie opaski. Osoby z karnetami dwudniowymi mogą wymieniać je od piątku 3 lipca, tj. w pierwszym dniu ich obowiązywania.

Z opaski może korzystać tylko jedna osoba.

Uszkodzenie lub zerwanie opaski powoduje utratę jego ważności.

Na Open'er Festival są cztery punkty wymiany biletów na opaski. Przy niektórych z nich znajdują się także punkty informacyjne.

Pamiętaj, pierwszego dnia festiwalu większość osób wymienia bilet na opaskę. Dlatego zachęcamy do przyjeżdżania na teren festiwalu na około 2 godziny przed upatrzonym koncertem.

Środkami płatniczymi na terenie Open'er Festival są karty MasterCard® PayPassTM, w tym ALTER kARTy, oraz bony festiwalowe (jeden bon = 4 PLN).

Bony kupisz wyłącznie na terenie festiwalu w kasach festiwalowych. Nie kupuj ich od osób prywatnych - podrobione nie będą uznawane przez sprzedawców.

ALTER kARTy odbierzesz bezpłatnie na terenie festiwalu, płacąc tylko kwotę, którą są doładowane (wielokrotność 10 PLN). Inne karty MasterCard® PayPassTM możesz zamówić w swoim banku - sprawdź na www.paypass.pl

do góry
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »