Dodatkowe atrakcje

Kino w Alterspace

Generacja Open'era

Film zrealizowany przez absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Portret wykonawców, którzy wychowani w podobnym klimacie muzycznym i słuchający tych samych wykonawców, mogą śmiało nazwać siebie Generacją Open'er.  Swoimi przemyśleniami dzielą się m. in. zespoły Muchy, Łąki Łan, Paula i Karol, Popkultura.

Future Shorts

Future Shorts wystąpi na Open'erze z swoimi najnowszymi programami prezentowanymi w ramach FS ONE. Do podstawowego zestawu filmów krótkometrażowych z całego świata, klipów muzycznych i animacji zaprezentują także coś specjalnie dla festiwalowej publiczności.

Wideokracja

Włoska telewizja w rękach Berlusconiego. Jak można wpływać na naród, który 80% swojej wiedzy o świecie czerpie z programów telewizyjnych?

All Tomorrow's Parties

Dokument powstały z materiałów kręconych przez uczestników niezwykłego festiwalu, jakim jest odbywający się od lat w Wielkiej Brytanii All Tomorrow's Parties.

Full Metal Village

Co roku, do małego niemieckiego miasteczka Wacken na trzydniowy festiwal zjeżdżają dziesiątki tysięcy fanów metalu. Jak w tym towarzystwie odnajdują się mieszkańcy tego małego miasteczka?

Fight For Your Right Revisited

Dalszy ciąg jednego z najbardziej znanych teledysków Beastie Boys - "(You Gotta) Fight For Your Right (To Party!)". 30 minut, których nie zapomnicie. Humor właściwy wyłącznie temu nowojorskiemu zespołowi.

10 lay Heineken Open'er Festival - wystawa w Alter Space

Wspomnień z dziesięciu lat Heineken Open'er Festival jest bez liku. Aby uchwycić sedno tego, czym jest i był Open'er Festival, podczas dziesiątej edycji zostanie pokazana jubileuszowa wystawa fotografii ze wszystkich edycji tego wydarzenia. Oprócz nich, na wystawie pokazane zostaną gadżety ze wszystkich edycji.

Fashion'er

Fashion'er jest jedynym w swoim rodzaju miejscem, w którym debiutujący i niszowi projektanci mogą eksponować stworzone przez siebie stroje. Niektórzy spośród nich projektują ubrania specjalnie na tę okazję. Jest to możliwość pokazania kolekcji szerokiej publiczności, a zarazem grupie docelowej. Projektanci mają do swojej dyspozycji profesjonalną oprawę pokazów oraz showroomy, w których sprzedają ubrania ze swoich kolekcji. Fashion'er cieszy się ogromnym powodzeniem wśród festiwalowiczów, a także samych twórców mody. Wszystkie pokazy odbywać się będa w godzinach od 20:00-00:00 podczas czterech dni festiwalu.

Co roku, organizatorzy wybierają dziewięciu projektantów. Na dziesiątej edycji Festiwalu, zaprezentują się:

DUD.ZIN.SKA (Anna Dudzińska) - awangardowa marka, będąca formą eksperymentu. Łączy ze sobą różne style oraz materiały, które są najczęściej przeciwstawne (nowy a stary, błyszczący a matowy, itp.).

Bartosz Malewicz - projektant nonkonformista, który porzuca ograniczenia dla swobodnego manifestu.

HYAKINTH (Jacek Kłosiński) - kreator mody męskiej, specjalizujący się w druku na tkaninie. Tegoroczny zdobywca statuetki za kreatywność, przyznanej przez jeden z magazynów lifestyle'owych podczas polskiej edycji Fashion Week.

MAMAPIKI - label streetwear'owy, dla którego inspiracją jest przestrzeń miejska i aktywność ludzi w mieście. Jest kolorowo, wygodnie, sportowo. Są przyjaciółmi, tworzą dla przyjaciół.

NENUKKO - grupa, tworząca w duchu uniseksualnej prostoty i działająca według autorskiej zasady - bez nadinterpretacji, bez ograniczeń, z dala od konsumpcyjnego obłędu.

OLa Wawak - z zamiłowania historyk sztuki, z zawodu dyplomowana projektantka i stylistka.

DOMI GRZYBEK - studiując modę, zdecydowała sie przełamywać zasady; tworzyć optymistyczne kolekcje, styl, przez który chciałaby wydobyć z nas dziecinadę, którą każdy z nas ma w sobie.

MISBEHAVE (MISBHV) uderza prostotą i autentycznością, oddaje sposób życia ludzi nieprzeciętnych i pewnych swojego stylu. Marka została zauważona przez francuski magazyn Shoes up i na targach mody streetwearowej Bright Show w Berlinie.

FireShow

Mamadoo - połączone alternatywną i radosną chęcią pokazania figlarnej i kobiecej natury fireshow od siedmiu lat tworzą pokazy będące wybuchową mieszanką synchronicznych choreografii ogniowych, tańca, humoru i zaskakujących płonących gadżetów. To energetyczna fuzja wizualnych doznań i niebanalne pomysł na pokazanie ognia.

Pyromancer - show pirotechniczne w wykonaniu artysty z Niemiec: Eddiego Egala. Wyjątkowo widowiskowy spektakl ogniowy z użyciem kilkunastu miotaczy ognia. W pokazach przygotowanych specjalnie na HOF 2011 udział wezmą artyści i artystki z wszystkich prezentujących się na festiwalu grup ogniowych: Mamadoo, Klangrus - KiVi Projekt oraz Sirrion.

KiVi - to projekt ogniowy cyrkowej grupy Klangrus, który powstał w wyniku potrzeby zrobienia czegoś nowego, czegoś świeżego i nieprzewidywalnego, ale przede wszystkim z chęci zaczarowania widza, podarowania mu pretekstu do wzbudzenia zapomnianych pokładów emocji. Oryginalna choreografia jest przepleciona dawką dobrej zabawy i lekkiego humoru. Wirujące hula hoop, czy dynamiczne płonące skakanki, to tylko mała część atrakcji pełnego magii show. to pokaz półwytrawny...a nawet półsłodki... elektryzujące choreografie, zaskakujące elementy, dopracowane kostiumy i zabawna muzyka.

Sirrion - Krakowski Teatr Tancerzy Ognia SIRRION to grupa tworząca różnorodne widowiska na bazie ognia. Działając od 2004 roku, stale poszerzając swoje umiejętności, zdobyli wiele nagród na imprezach branżowych min. FROG 2010 i Fire&Drums 2009. Używane przez nich płonące sprzęty stają się kluczowym elementem pokazów tanecznych lub tylko stanowią tło i środek przekazu dla opowiadanych historii w spektaklach ogniowych. Kostiumy, makijaże, muzyka i ruch komponują się w jedną spójną i efektowną całość.

Strefa NGO

Strefa NGO podczas Heineken Open'er Festival 2011 to wyjątkowe forum aktywizacji artystyczno-społecznej, skupionej na terenie specjalnie zaaranżowanego miasteczka. Tutaj, 21 organizacji pozarządowych z całej Polski, zaprezentuje się Wam w specjalnej odsłonie festiwalowej. Poza prezentacjami oraz kampaniami informacyjnymi znajdziecie tu szereg atrakcji edukacyjno-artystycznych, warsztatów, pokazów, a także konkursów z nagrodami. Zapraszamy Was do częstych wizyt w tej wyjątkowej strefie, która będzie działać w czasie całego Festiwalu. Każdego dnia gospodarze miasteczka wciągną Was w wir nie tylko zabawy, ale także aktywnego udziału w ważnych tematach społeczno-obywatelskich.

W tym roku na Festiwalu pojawiają się następujące organizacje:

 • Stowarzyszenie Manko
 • Stowarzyszenie Amnesty International
 • Śremska Grupa Nieustannych Optymistów „Krówka Mała”
 • Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”
 • Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My”
 • Fundacja Wydawnictwo ,,Słowiańska Spółdzielnia Literacka”
 • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Jesteśmy Razem”
 • Fundacja Wyspa Progress
 • Fundacja Pomocy Dzieciom Jaś i Małgosia
 • Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, grupa lokalna Trójmiasto
 • Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj Życie
 • Fundacja „Gdyński Most Nadziei”
 • Fundacja Pomocy Dzieciom Skateistan PL
 • Polska Akcja Humanitarna
 • Stowarzyszenie Ptaki Polskie
 • Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Krytyka Polityczna)
 • Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
 • Federacja Polskich Banków Żywności
 • Fundacja Dzieci Niczyje
 • Greenpeace Polska

Street Art

Z okazji wyjątkowego święta, jakim jest 10. edycja Heineken Open'er Festival, przez 4 dni będzie powstawał niezwykły mural, który ma oddać emocje związane z festiwalem. Mural będzie ulokowany przy namiocie Fashion'er. Wspólne dzieło stworzy dziesięciu znakomitych street-artowców. Muralowe Jam Session nie może się jednak odbyć bez festiwalowiczów. W ramach muralu zostanie wyznaczona przestrzeń do wieszania pamiątek uczestników z ostatnich edycji HOF. Wspólnie stworzą wyjątkowy obiekt przestrzenny, oddający niezwykłą atmosferę festiwalu. Zapraszamy do przyniesienia pamiątkowych zdjęć i innych lekkich pamiątek z poprzednich edycji wydarzenia, które zostaną wykorzystane do stworzenia wielowarstwowej kompozycji, w której każdy będzie miał głos. Całość akcji - momentami improwizowanej i spontanicznej - zostanie zwieńczona ostatniego dnia festiwalu prezentacją gotowego muralu oraz akcją świetlną.

Artyści malują 30.06-3.07, godz. 16.00-1.00
Prezentacja muralu - 3.07, godz. 20.00

Artyści street art, biorący udział w akcji:
autone | proembrion | wiur | foxy | etam crew [bezt+sainer] | 2se | looney | sepe | chazme 718

Diabelski Młyn

Z okazji jubileuszu goście będą mogli przejechać się na ogromnym diabelskim młynie. Koło młyna będzie mieć średnicę aż 30 metrów. Miłego oglądania festiwalu z lotu ptaka!

Silent Disco

Kolejną atrakcją festiwalu będzie Silent Disco. Niecodzienna formuła DJska sprawdziła się już na zagranicznych festiwalach, a w Polsce będzie pierwszym tego typu wydarzeniem na tak dużą skalę. Każdy uczestnik otrzymuje parę bezprzewodowych słuchawek. Na dwóch osobnych kanałach będzie grało dwóch DJ-ów, co sprawia, że każdy może słuchać muzyki, na którą ma w danej chwili ochotę. Silent Disco będzie grało w hangarze nr 4 przez wszystkie dni festiwalu.

Kids Zone

Co z tymi gośćmi Open'er Festival, z których dopiero za kilka, lub nawet za kilkanaście lat wyrosną pełnoprawni festiwalowicze? W tym roku, po raz drugi z myślą o nich zorganizowano na terenie festiwalu zupełnie wyjątkowe miejsce: KIDS ZONE. Ponieważ Open'er Festival stawia na muzykę i twórczość, takie też są motywy przewodnie zajęć, organizowanych w KIDS ZONE. Warsztatów do wyboru jest tak dużo, że zarówno przedszkolaki (4-6 lat), jak i uczniowie podstawówek (7-11 lat) znajdą wśród nich coś dla siebie. Strefa otwarta jest codziennie od 16.00 do 23.00, bez ograniczeń czasowych przebywania na jej terenie. Dzieci muszą cały czas być pod opieką jednego opiekuna, a osoby bez opasek nie mają wstępu do strefy.

Aplikacja Open'er 2011

Aplikacja Open'er 2011 to nie tylko kieszonkowy przewodnik, w którym znajdziemy mapę czy dokładny program festiwalu, ale także narzędzie, dzięki któremu można na bieżąco śledzić wydarzenia związane z imprezą. Podręczna baza multimediów, w której znajdują się zdjęcia i wybrane utwory występujących artystów, oraz elektroniczny organizer, który nie pozwoli przeoczyć oczekiwanego występu, to jedne z wielu funkcji, jakie przygotowaliśmy dla festiwalowiczów. Open'er 2011 to także aplikacja, która wykorzystując system GPS zapamięta wskazane miejsce, a następnie doprowadzi użytkownika do wybranego wcześniej punktu. Trafienie do swojego namiotu na polu jeszcze nigdy nie było tak proste! Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w App Store, Android Market oraz w wersji na dotykowe telefony Nokia. Można ją pobrać za pomocą festiwalowej sieci bezprzewodowej w Meeting Points i kafejce Alter Klub.

Signing Tent

Po raz drugi na festiwalu Heineken Open'er, będzie można skutecznie zapolować na podpisy ulubionych gwiazd! Namiot Signing Tent będzie znajdował się po prawej stronie sceny głównej (gdy stanąć przodem do niej). Zaglądajcie do niego, aby poznać dokładny plan, kto i kiedy będzie podpisywał swoje plakaty i płyty.

Meeting points

To cztery miejsca na terenie festiwalu, w których festiwalowicze będą mogli skorzystać z bezprzewodowego Internetu i pobrać festiwalową aplikację. Meeting Points będą umieszczone na podestach, a poznacie je po charakterystycznych parasolach Alter Artu. Trzy z punktów znajdują się w pobliżu scen: jeden pomiędzy scenami Young Talents i Tent na wysokości wyjścia z terenu, drugi pomiędzy Alter Space i World Stage, naprzeciw Kids Zone, strefy NGO i miejsca fire show, a trzeci między namiotem Fashion'er a strefą gastronomiczną numer 4. Punkt czwarty jest zlokalizowany w świetlicy na polu namiotowym. Internet w każdym z punktów na terenie festiwalu ma zasięg w promieniu 45 m, a w punkcie na polu namiotowym - w promieniu 20 m. Dostęp do Internetu - stacjonarnego - będzie także w kafejce Klubu Alter Art. Miłego surfowania w sieci w plen'erze!

Wi-Fi

Po raz pierwszy na festiwalu w Polsce, w wybranych punktach festiwalowi goście będą mieli dostęp do bezprzewodowego Internetu. Będą to cztery punkty spotkań (Meeting Points). Trzy z punktów znajdują się w pobliżu scen: jeden pomiędzy scenami Young Talents i Tent na wysokości wyjścia z terenu, drugi pomiędzy Alter Space i World Stage, naprzeciw Kids Zone, strefy NGO i miejsca fire show, a trzeci między namiotem Fashion'er a strefą gastronomiczną numer 4. Punkt czwarty jest zlokalizowany w świetlicy na polu namiotowym, Internet w każdym z punktów na terenie festiwalu ma zasięg w promieniu 45 m, a w punkcie na polu namiotowym - w promieniu 20 m. Dostęp do Internetu - stacjonarnego - będzie także w kafejce Klubu Alter Art. Uwaga! W festiwalowej sieci zablokowane będą strony p2p i o tematyce "dla dorosłych".